2013 m. liepos 14 d., sekmadienis

Šokoladiniai keksiukai

Grįžau po nemenko laiko tarpo - buvau apleidus blogą, bet tikrai ne kulinariją! Šįkart, specialu prašymu - konditerinis gaminys - patys skaniausi, paprasčiau, bet tikrai ne prasčiausi šokoladiniai keksiukai! Tiks bet kokia proga: šeimai, draugams, gimtadieniui, ar tuomet, kai liūdna ir norisi kažko saldaus.

Patiekalui reikės:

  • 200g juodojo šokolado;
  • 200g sviesto;
  • 200g rudojo cukraus (būtent šio komponento man ir trūko, bet naudojau baltąjį cukrų - skonis tikrai nenukentėjo);
  • 4 kiaušinių;
  • 4 kiaušinio trynių;
  • 200g miltų.

Paruošimas:
  • labai gerai išplakti kiaušinius ir trynius su cukrumi;
  • į gautą masę įsijokite miltus (tą padarysi labai paprastai naudodami paprastą sietelį), tuomet išplakite dar sykį;
  • ištirpinkite šokoladą su sviestu, idealiausias variantas - vadinamoje "garų vonelėje" - ant viryklės uždėkite puodą su vandeniu, o ant jo viršaus uždėkite, geriausia, metalinį dubenėlį, į kurį sudėkite sviestą ir šokoladą - taip jie visiškai ištirps ir neprisvils;
  • jau ištirpusius sviestą ir šokoladą įmaišykite į kiaušinių masę;
  • gautą tešlą supilstykite į kepimo formeles (nesvarbu, jos popierinės, silikoninės, ar atskira skarda), po maždaug 2/3 visos formelės, nes keksiukai kepdami pakils, bet labai nedaug;
  • kepkite apie 15min 200C orkaitėje, arba tiesiog kol viršus gražiai apkeps ir į jų vidų įkištas dantų krapštukas neaplips tešla;
  • iškeptus keksiukus (jeigu turite kantrybės laukti, kol atvės) iškratykite iš formelių ir apibarstykite cukraus pudra.

2013 m. kovo 30 d., šeštadienis

Bulvių traškučiai

Atsirado šviežių bulvių! Tik gaila, kad jos nei lietuviškos, nei labai sveikos ir skanios. :D Kol kenčiam ir laukiam mažų bulvyčių iki birželio, tol galim kažką pasigamint ir iš senojo derliaus! Itin paprastas, bet skanus užkandis, kuris neleis gurgi pilvams Velykų išvakarėse :))

Patiekalui reikės:

  • bulvių (kokių tik norit dydžio ir keik tik pajėgsite suvalgyti:));
  • prieskonių (galima įvairių, įmantrių bulvėms, arba paprasčiausios druskos, pipirų; aš užbėriau šiek tiek saldžiosios paprikos).
Paruošimas:
  • nuskusti, nuplauti bulves, supjaustyti plonais griežinėliais ir dar kartą nuplauti šaltu vandeniu ir nusausinti;
  • į kepimo skardą įtiesti foliją, ją ištepti aliejumi;
  • sudėti atskirai bulvių griežinėlius, juos ištepti aliejumi, užberti prieskonius;
  • įkaitinti orkaitę iki 190C, pašauti skardą su bulvėmis ir kepti 20-30min.,kol jos gražiai apskrus.





2013 m. kovo 1 d., penktadienis

Makaronai su džiovintais pomidorais ir kumpiu

Naujas mano atradimas - džiovinti pomidorai! Skonis super, net nebūčiau pagalvojusi, koks tai delikatesas:)) bet dabar jau tvirtai žinau, jog jie turės savo vietą mano virtuvės spintelėse:)
Šis patiekalas labai šauniai pakeičia įprastąjį "makaronai su dešrelėmis/faršu" variantą, o pomidorai suteikia egzotikos.

Patiekalui reikės:

  • makaronų (forma ir kiekis visiškai nesvarbūs; į kiekį atsižvelgti priklausomai nuo valgytojų skaičiaus);
  • 100g džiovintų pomidorų (jeigu labai patinka - galima ir daugiau:);
  • 2 česnako skiltelės;
  • 200g kumpio;
  • druska, pipirai;
  • šiek tiek baziliko ir petražolių;
  • alyvuogių aliejaus.
Paruošimas:
  • česnaką supjaustyti griežinėliais;
  • kumpį ir pomidorus supjaustyti išilgai;
  • išvirti makaronus;
  • į keptuvę įpilti alyvuogių aliejaus, pomidorus, kumpį ir česnakus, šiek tiek apkepti;
  • suberti makaronus, viską pakepti dar 2-3min ar vidutinės ugnies;
  • užberti druską ir pipirus, bei petražoles su bazilikais.
Pateikti su trupučiu parmezano ant viršaus.

Sūrio sausainukai

Po pertraukėlės grįžtu su dar vienu skanėstu, gimusiu mano virtuvėje, šįkart tai - paprastai paruošiami, bet tikrai ne prasto skonio sausainukai! Spėju, jog dauguma jūsų, pamatę žodį "sausainiai" pagalvojate, jog gamybos procesas bus ilgas, reikės daug miltų, kiaušinių ir panašiai, tačiau skubu jus nudžiuginti (o gal ir nuvilti) - šiam užkandžiui nereikia absoliučiai nieko, tik sūrio! Man ir pačiai keista buvo: kaip gi sūris laikysis, sukibs į apvalią (ar bent jau panašią į tokią) formą; bet dėl to didelių problemų nekilo, man pačiai šis receptas buvo tikra šviežiena!

Patiekalui reikės:

  • 100g parmezano sūrio (aš naudojau "Džiugą", mm);
  • pagardinimui - žiupsnelis kmynų ar rozmarinų.

Paruošimas:
  • mažas sūrio krūveles išdėlioti skardoje, suformuoti apskritimukus, šiek tiek suploti;
  • užbarstyti kmynus ar rozmarinus;
  • kepti 200C orkaitėje, kol parus(ne tik kol išsilydys!)

Sakiau, kad LABAI paprasta..:))
Tačiau ir LABAI skanu!



2013 m. vasario 9 d., šeštadienis

Varškėčiai

Šeštadienio rytą pradėjau ne su blynukais, kaip gali pasirodyti, o su varškėtukais :) Jeigu prabudus norisi kažko gardaus, bet visiškai netraukiam mintis apie ilgą ir sudėtingą gamybos procesą - šis patiekalas kaip tik jums!

Patiekalui reikės:

  • 200g varškės (9% riebumo, galima daugiau, jeigu pusryčiausite keliese:));
  • cukraus (dėjau 5 arbatinius šaukštelius, o šiaip, manau, tinka pagal kiekvieno mėgstamą saldumo kiekį);
  • žiupsnis druskos;
  • kiaušinis;
  • pusė puodelio miltų (ne pačio didžiausio puodelio);
  • aliejaus.


Paruošimas:
  • Varškę, cukrų, druską, ir kiaušinį suplakti (tiksliau - sumaišyti, geriausia mikseriu), maišant pilti miltus (jeigu masė pakankamai tvirta, o miltų dar liko - nebūtina supilti visus);
  • Pamirkyti rankas į šaltą vandenį ir suformuoti apvalainus blynelius - varškėčius;
  • Į keptuvę įpilti aliejaus, sudėti varškėčius ir kepti ant nedidelės ugnies, vėliau - padidinti ugnį ir kepti, kol varškėčiau gražiai parus.

2013 m. vasario 5 d., antradienis

Tarkuotų bulvių blynai

Iš miltiškų ir makaroniškų, Italijos virtuvei artimesnių patiekalų, peršokau ant vadinamosios lietuvių "antrosios duonos" - bulvės. Neslėpsiu - tai bene viena mėgstamiausių mano daržovių - soti, o ir iš jos daug ką padaryti išeina - ir skaniai, ir įdomiai. Šį kartą - iš pažiūros paprasti, tačiau šiek tiek kitokie, nei tradiciniai, ir tikrai ne prasti, visų pamėgti ir žinomi bulviniai blynai. :)



Patiekalui reikės:

  • 500g bulvių (vėl pasikartosiu - kiekis priklauso nuo to, kiek žmonių valgys..:) aš, nusiskutau 7 bulves, išėjo 5 "keptuvės" po 6 blynus. kadangi neturiu virtuvinių svarstyklių (šis pirkinys mano "most needed"  sąrašo pirmoje vietoje), tad nežinau, kiek svėrė tos 7, bet įtariu, kad tikrai daugiau nei 500g.. :D);
  • pusė svogūno (bulves tarkavau 2 kartus - iš pradžių 3, paskui - 4, į abu mišinius įtarkavau po pusę svogūno);
  • skiltelė česnakų (jeigu mėgstate, ginatės nuo ligų - galima netgi 3:));
  • 2 šaukštai miltų (į abudu mišinius dėjau po 2 šaukštus);
  • žiupsnelis druskos ir pipirų;
  • 1 kiaušinis (į abu mišinius po 1);
  • augalinis aliejus;
  • grietinė - paskaninimui, svogūno laiškai - pagražinimui. :))
Aš įmečiau šiek tiek krapų - pasakiškai papildė skonį.


Paruošimas:
  • Nuskuskite bulves, sutarkuokite jas (smulkiai ar stambiai);
  • Nusausinkite sutarkuotas bulves popieriniu rankšluosčiu - pašalinsite vandens ir krakmolo perteklių, o kuo bulvės sausesnės, tuo skanesnės :);
  • Į bulvių dubenį įtarkuokite svogūną, česnaką, suberkite miltus, įmuškite kiaušinį, suberkite druską ir pipirus (taip pat krapus), viską gerai išmaišykite;
  • Įkaitinkite keptuvę su aliejumi, dėkite po šaukštą paruoštos masės ir kepkite, kol gražiai parus;
  • Patiekite su grietine, svogūnų laiškais.

Skanaus!

2013 m. vasario 3 d., sekmadienis

Gruzdinti spagečiai

Kadais nepripažinau jokių kitokių makaronų, tik spagečius, o šiandien juos gaminau po gan ilgos, kone 2 metų pertraukos:)) atmintis pamena, kaip juos gaminti, tad šiandien pietums buvo ne tik virti, bet ir gruzdinti spagečiai.


Patiekalui reikės:

  • 2 nuluptų ir supjaustytų česnako skiltelių;
  • 2 kiaušiniai (geriau kaimiški);
  • 1 kiaušinio (geriau kaimiško) trynys;
  • 2 saujos tarkuoto parmezano;
  • druska, pipirai, petražolės (aš dėjau baziliką);
  • 200g spagečių (kiekiai paskaičiuoti 3-4 žmonėms, tačiau ir labai išalkusiems dviems bus pats tas;));
  • alyvuogių aliejaus.

Paruošimas:
  • visus produktus (išskyrus spagečius ir alyvuogių aliejų) sudėkite į dubenį ir išmaišykite;
  • išvirkite spagečius; virkite tiek laiko, kiek nurodyta ant pakuotės;
  • išvirtus ir pravėsusius makaronus suberkite į dubenį ir viską išmaišykite;
  • įpilkite į keptuvę aliejaus ir dėkite mišinio krūveles (dėkite tiek, kokio dydžio porcijų norite);
  • gruzdinkite, kol jie gražiai parus; iki tokio rudumo, kokio norite.
Genialumas paprastume - skanaus! :)




Lazanija

Sveiki, kaip prabėgo rūškanotas sekmadienis?:) Buvau užsikasusi darbais ir veiklom, tačiau virtuvės malonumų nepamiršau - tik nebuvo kada su jums jais pasidalinti, todėl dabar grįžtu su praėjusio sekmadienio vakariene - lazanija.
Drąsiai sakau, jog nuo šio patiekalo prasidėjo mano meilė Italijos virtuvei, o pirmasis mane su ja supažindino Garfildas.:) Tiems, kurie mano, jog lazanija, tai tiesiog keli makaronai, suversti lėkštėn su faršu ir sūriu, pasakysiu, jog tai - kur kas daugiau, tai tikra skonių simfonija!



Patiekalui reikės:

  • makaronų lakštų (dažniausiai imu 8 - lazanija gaunasi nei per didelė, nei per menka - aukso viduriukas, tačiau kiekvienas galite naudoti atitinkamai pagal valgančiųjų kiekį ar savo alkanumo lygį);
  • 400-450g faršo (nesvarbu kokio - kiaulienos, jautienos, kalakutienos, rinkitės tokį, kokį mėgstate:); kiekis, vėlgi, priklauso nuo to, kiek žmonių valgys; iš šitų produktų ir jų kiekių, gali sočiai pavalgyti 2-3 žmonės);
  • 400g pomidorų padažo makaronams (man skaniausias tas, kuriame yra daržovių - įvairių paprikų, pomidorų ir t.t.);
  • bet koks puskietis ar minkštasis tarkuotas sūris, kiekis taip pat, individualiai (aš, kadangi sūrį dedu praktiškai visur, nes labai jį mėgstu, prisitarkuoju daug);
  • įvairūs prieskoniai, žolelės, druska, pipirai.

Paruošimas:

  • faršą sudėti į keptuvę, įpilti vandens, kad apsemtų mėsą ir kepti ant vidutinės ugnies, kol vanduo išgaruos; tuomet padidinti ugnį ir pakepti, kol mėsa gražiai paruduos;
  • į faršą (vis dar keptuvėje) sudėti pomidorų padažą ir gerai išmaišyti; išjungti viryklę ir palikti, kol ruošite makaronus;
  • makaronus minutei aplieti karštu vandeniu, kad jie šiek tiek suminkštėtų tačiau nepalikite vandenyje per ilgai, kad neištižtų;
  • pradėkite sluoksniavimą: dėkite pirmą makarono lakštą, jį sutepkite faršu ir padažu (šio mišinio nepadauginkite, kad užtektų kitiems sluoksniams), berkite sūrį, ant viršaus - prieskonius, pipirus ir druską;
  • tokių sluoksnių padarykite tiek, kiek turite lakštų, ant pačio viršutinio pridėkite sūrio ir žolelių;
  • visą šį kalną pašaukite orkaitėn ir kepkite ~30min - 10min iš apačios, 10min iš viršaus ir 10min iš abiejų pusių.

2013 m. sausio 19 d., šeštadienis

Paprasta, bet ne prasta pica

Šiandien vakarienei - pica! Daugeliui, kurie karūnuoja ją italų virtuvės karaliene atskleisiu paslaptį - pica visai ne italų išmislas. :) Romėnai, dar senais laikais užgrobdami antikinę Graikiją iš jos varguomenės perėmė šį patiekalą; Italijoje pica iki pat XVI. a. taip pat buvo skurdžių maistas, iki tol, kol karalienė Margarita buvo sužavėta paragavusi šio paprasto patiekalo, kuris vėliau ir pavadintas jos garbei.
Taip, man irgi tai buvo naujiena. :)
Na, kad ir kaip ten bebūtų - italai ar graikai yra picos protėviai, dabar ir mes džiaugiamės ją valgydami.


Patiekalui reikės:

  • padui (picos padą pati gaminau vieną vienintelį kartą ir jis nebuvo tas sėkmingasis, neprisvilęs pirmasis blynas, todėl dabar nerizikavau) "Malsenos" picos pado mišinys, kuris mažai tesiskiria nuo pačio pasigaminto; jo paruošimas nurodytas ant pakelio; kadangi gaminau 2 picas (iš viso mišinio pakelio išeina ~3-4 picos, priklausomai kokio dydžio papločius formuosite), man prireikė tik pusės pakelio;
  • pomidorų padažo, pastos (kiekvienam pagal skonį);
  • ir:
laivė fantazijai! visi kiti ingridientai, be kurių neįsivaizduojate savo mėgstamos picos :)
Aš naudojau:

  • 3 vyšniniai pomidorai;
  • šaltai rūkytas kumpis;
  • paprasčiausios 2 kiaulienos dešrelės (gali būt, gali nebūt, pagal skonį);
  • 1 svogūnas;
  • šiek tiek marinuotų pievagrybių;
  • sūris, geriausia šviežiai tarkuotas, minkštesnis (tačiau nepadauginkite! anksčiau ir aš picos neįsivaizdavau be kalno sūrio, dabar ją valgyti su kone per pus mažiau tikras iššūkis, tačiau skonis nė kiek nenukenčia);
  • smagiausia dalis: prieskoniai - čiobreliai, paprikos, čili, grūsti pipirai, druska, rozmarinai, raudonėliai, mairūnai, gvazdikėliai, bazilikai; jeigu turite -papuošimui keli baziliko ar šalavijo lapeliai (jeigu norite ir žiemą mėgautis šviežiais prieskoniniais augalais, rudeniop, kai nuimsite derlių, kelias šakeles užsišaldykite -augalas nepraras nei skonio ar kvapo savybių ir visuomet turėsite kuo papuošti bei pagardinti patiekalą).

Paruošimas:
  • paplotį paruošite paprastai, kaip nurodyta ant pakuotės; arba, jeigu turite gerą laiko patikrintą receptą - padą gaminkitės patys, taip netgi skaniau:);
  • iškočiotą, paruoštą padą patepkite alyvuogių aliejumi ir pomidorų padažu ar pasta;
  • sudėkite pomidorus, dešreles, kumpį dėkite ant viso šito - būdamas viršuje visų produktų jis geriau apskrus;
  • prieskonių eilė - suberkite viską, ko tik geidžia širdis ir skrandis;
  • atėjo sūrio ir žolelių eilė - sudėkite savo daržo (ar maximos) gėrybes;
  • visą šį gardžiai atrodantį apskritimą (kvadratą, ar bet kokia kita forma) pašauti orkaitėn ir kepti 200C temperatūroje ~20min, kol sūris išsilydys ir padas apskrus.


2013 m. sausio 12 d., šeštadienis

Vištiena grietinėlės ir žolelių padaže

Vištieną tiesiog dievinu! Labai skani ir sveika mėsa, kuri dera daug kur ir su daug kuo. :)
Mintį apie šį patiekalą pakišo "Maggi" mišinukas. Esu dariusi vištieną sūrio padaže, o grietinėlė buvo kažkas naujo. Netraukė idėja gaminti su daug sintetikos turinčiu mišiniu, tad jį dalinau perpus - į pusę mišinio įdėjau to, kas nurodyta ant pakelio. 

Patiekalui reikės:
  • 500g vištienos filė (pats tas pavalgyti 2 asmenims);
  • 200ml grietinėlės;
  • pusės "Maggi" mišinuko ir pusės tų produktų, kurie ant jo nurodyti (netraukė idėja gaminti su daug sintetikos turinčiu mišiniu, tad jį dalinau perpus - į pusę mišinio įdėjau to, kas nurodyta ant pakelio: miltų, krakmolo, druskos, ir daaaaug žolelių:)).

Paruošimas:
  • Vištienos filė supjaustyti griežinėliais ar juostelėmis, ne per storai;
  • suberti į keptuvę su vandeniu ir pavirti, kol mėsa tolygiai pabals, kažkur 5-7 minutes;
  • nupylus vandens perteklių, įpilti lašą aliejaus ir kepti ~20min, kol mėsa švelniai apskrus;
  • pusę pakelio ir savo turinio sumaišyti su 200ml grietinėlės (jeigu norite, kad padažas būtų skystesnis, įpilkite 200ml vandens, aš pyliau ~50-100ml) ir mišinį supilkite į keptuvę, išmaišykite, kad pasiskirstytų tolygiai;
  • kepkite ant silpnos ugnies dar maždaug 5min, kartais pamaišykite, kad neprisviltų.

Patiekite su ryžiais (puikus garnyras vištienai) ir daržovėmis (pomidorai puikus pasirinkimas).





2013 m. sausio 10 d., ketvirtadienis

Itališki virtinukai su bazilikų padažu


Startuoja antrasis mano blogas :)) Šis, taip pat kūrybai, tačiau kitokiai - daugiau fiziniam penui, bet gera "paskanauti" ir akims:))

Pradedam nuo italų virtuvės - turbūt pačios žinomiausios ir skaniausios pasaulyje! Visas Apeninų pusiasalis turi kažką tokio - ta atmosfera, klimatas, kalnai, žmonės ir, svarbiausia virtuvė bei dėmesys jai.

Šiandien pasidalinsiu išbandytu ir puikiai pavykusiu patiekalu: Itališki virtinukai su bazilikų padažu.

Patiekalui reikės: 

  • 2 pakelių varškės (aš naudojau ne itin riebią - 9%; jos kiekis priklauso nuo valgančiųjų skaičiaus - valgėme tryse, nors receptas 4 asmenims; vienam ar dviems užtektų ir 1 pakelio, atitinkamai per pusę reiktų naudoti ir kitų produktų);
  • 100g tarkuoto sūrio "Džiugas" (naudojau jį, bet neabejoju, kad tiktų bet kuris kitas kietasis sūris);
  • 125g sviesto (rieboka - 82%, tačiau valgant visai nesijaučia, o ir naudojama tik padažui, aš dėjau mažiau nei 125g, priklauso nuo skonio, kokio ir kiek norite padažo - tirštesnio ir ar daugiau);
  • 15g bazilikų lapelių (į svorį visiškai nekreipiau dėmesio ir plėšiau lapelius pagal skonį - kuo daugiau, tuo skaniau!).

Papildomi produktai:

  • maždaug 200g miltų;
  • 1 kiaušinis;
  • žiupsnis druskos;
  • pagal skonį - malti pipirai (nedėjau);
  • pagal skonį - susmulkinta citrinos žievelė (nedėjau);
  • padažui - viena ar kelios susmulkintos česnako skiltelės.

Paruošimas:

Varškę pertrinkite, įmaišykite šiek tiek miltų, kad virtinukai būtų tvirtesni, sudėkite sūrį, įmuškite kiaušinį, įdėkite druską, taip pat, jei naudojate - pipirus ir citrinos žievelę. Viską sumaišykite, iškočiokite ir padarykite virtinukus - supjaustykite juos apie 2,5 cm ilgio, juos per vidurį paspauskite šakute (tik ne per stipriai - gausis košiukai, ne virtinukai). Palaikykite šaltai dar 30 min. Tuomet sumeskite į verdantį vandenį ir pavirkite apie 5 min., kol iškils.
Padažas:
Susmulkintas česnako skilteles pakepinkite su sviestu, įmeskite nuplautus baziliko lapelius, šiek tiek druskos.

Skanaus!

gaminti - tai menas!

"visada eksperimentuok!" - šūkis, be kurio aš neinu į virtuvę. tai mano moto, gaminant bet kokį patiekalą - ar jau seniai išbandytą ir pamėgtą ar tik atrastą. derinu, vertinu, ragauju, siūlau kitiems, susimaunu, ir bandau toliau, - tai vienintelis būdas atrasti patiekalo aukso viduriuką!
o kai bandai ir ieškai - kuri. nuolat rutulioji kūrybos procesą, neužsistovi. o tai svarbiausia!