Startuoja antrasis mano blogas :)) Šis, taip pat kūrybai, tačiau kitokiai - daugiau fiziniam penui, bet gera "paskanauti" ir akims:))
Pradedam nuo italų virtuvės - turbūt pačios žinomiausios ir skaniausios pasaulyje! Visas Apeninų pusiasalis turi kažką tokio - ta atmosfera, klimatas, kalnai, žmonės ir, svarbiausia virtuvė bei dėmesys jai.
Šiandien pasidalinsiu išbandytu ir puikiai pavykusiu patiekalu: Itališki virtinukai su bazilikų padažu.
Patiekalui reikės:
- 2 pakelių varškės (aš naudojau ne itin riebią - 9%; jos kiekis priklauso nuo valgančiųjų skaičiaus - valgėme tryse, nors receptas 4 asmenims; vienam ar dviems užtektų ir 1 pakelio, atitinkamai per pusę reiktų naudoti ir kitų produktų);
- 100g tarkuoto sūrio "Džiugas" (naudojau jį, bet neabejoju, kad tiktų bet kuris kitas kietasis sūris);
- 125g sviesto (rieboka - 82%, tačiau valgant visai nesijaučia, o ir naudojama tik padažui, aš dėjau mažiau nei 125g, priklauso nuo skonio, kokio ir kiek norite padažo - tirštesnio ir ar daugiau);
- 15g bazilikų lapelių (į svorį visiškai nekreipiau dėmesio ir plėšiau lapelius pagal skonį - kuo daugiau, tuo skaniau!).
Papildomi produktai:
- maždaug 200g miltų;
- 1 kiaušinis;
- žiupsnis druskos;
- pagal skonį - malti pipirai (nedėjau);
- pagal skonį - susmulkinta citrinos žievelė (nedėjau);
- padažui - viena ar kelios susmulkintos česnako skiltelės.
Paruošimas:
Varškę pertrinkite, įmaišykite šiek tiek miltų, kad virtinukai būtų tvirtesni, sudėkite sūrį, įmuškite kiaušinį, įdėkite druską, taip pat, jei naudojate - pipirus ir citrinos žievelę. Viską sumaišykite, iškočiokite ir padarykite virtinukus - supjaustykite juos apie 2,5 cm ilgio, juos per vidurį paspauskite šakute (tik ne per stipriai - gausis košiukai, ne virtinukai). Palaikykite šaltai dar 30 min. Tuomet sumeskite į verdantį vandenį ir pavirkite apie 5 min., kol iškils.
Padažas:
Susmulkintas česnako skilteles pakepinkite su sviestu, įmeskite nuplautus baziliko lapelius, šiek tiek druskos.
Skanaus!
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą