2013 m. sausio 19 d., šeštadienis

Paprasta, bet ne prasta pica

Šiandien vakarienei - pica! Daugeliui, kurie karūnuoja ją italų virtuvės karaliene atskleisiu paslaptį - pica visai ne italų išmislas. :) Romėnai, dar senais laikais užgrobdami antikinę Graikiją iš jos varguomenės perėmė šį patiekalą; Italijoje pica iki pat XVI. a. taip pat buvo skurdžių maistas, iki tol, kol karalienė Margarita buvo sužavėta paragavusi šio paprasto patiekalo, kuris vėliau ir pavadintas jos garbei.
Taip, man irgi tai buvo naujiena. :)
Na, kad ir kaip ten bebūtų - italai ar graikai yra picos protėviai, dabar ir mes džiaugiamės ją valgydami.


Patiekalui reikės:

  • padui (picos padą pati gaminau vieną vienintelį kartą ir jis nebuvo tas sėkmingasis, neprisvilęs pirmasis blynas, todėl dabar nerizikavau) "Malsenos" picos pado mišinys, kuris mažai tesiskiria nuo pačio pasigaminto; jo paruošimas nurodytas ant pakelio; kadangi gaminau 2 picas (iš viso mišinio pakelio išeina ~3-4 picos, priklausomai kokio dydžio papločius formuosite), man prireikė tik pusės pakelio;
  • pomidorų padažo, pastos (kiekvienam pagal skonį);
  • ir:
laivė fantazijai! visi kiti ingridientai, be kurių neįsivaizduojate savo mėgstamos picos :)
Aš naudojau:

  • 3 vyšniniai pomidorai;
  • šaltai rūkytas kumpis;
  • paprasčiausios 2 kiaulienos dešrelės (gali būt, gali nebūt, pagal skonį);
  • 1 svogūnas;
  • šiek tiek marinuotų pievagrybių;
  • sūris, geriausia šviežiai tarkuotas, minkštesnis (tačiau nepadauginkite! anksčiau ir aš picos neįsivaizdavau be kalno sūrio, dabar ją valgyti su kone per pus mažiau tikras iššūkis, tačiau skonis nė kiek nenukenčia);
  • smagiausia dalis: prieskoniai - čiobreliai, paprikos, čili, grūsti pipirai, druska, rozmarinai, raudonėliai, mairūnai, gvazdikėliai, bazilikai; jeigu turite -papuošimui keli baziliko ar šalavijo lapeliai (jeigu norite ir žiemą mėgautis šviežiais prieskoniniais augalais, rudeniop, kai nuimsite derlių, kelias šakeles užsišaldykite -augalas nepraras nei skonio ar kvapo savybių ir visuomet turėsite kuo papuošti bei pagardinti patiekalą).

Paruošimas:
  • paplotį paruošite paprastai, kaip nurodyta ant pakuotės; arba, jeigu turite gerą laiko patikrintą receptą - padą gaminkitės patys, taip netgi skaniau:);
  • iškočiotą, paruoštą padą patepkite alyvuogių aliejumi ir pomidorų padažu ar pasta;
  • sudėkite pomidorus, dešreles, kumpį dėkite ant viso šito - būdamas viršuje visų produktų jis geriau apskrus;
  • prieskonių eilė - suberkite viską, ko tik geidžia širdis ir skrandis;
  • atėjo sūrio ir žolelių eilė - sudėkite savo daržo (ar maximos) gėrybes;
  • visą šį gardžiai atrodantį apskritimą (kvadratą, ar bet kokia kita forma) pašauti orkaitėn ir kepti 200C temperatūroje ~20min, kol sūris išsilydys ir padas apskrus.


2013 m. sausio 12 d., šeštadienis

Vištiena grietinėlės ir žolelių padaže

Vištieną tiesiog dievinu! Labai skani ir sveika mėsa, kuri dera daug kur ir su daug kuo. :)
Mintį apie šį patiekalą pakišo "Maggi" mišinukas. Esu dariusi vištieną sūrio padaže, o grietinėlė buvo kažkas naujo. Netraukė idėja gaminti su daug sintetikos turinčiu mišiniu, tad jį dalinau perpus - į pusę mišinio įdėjau to, kas nurodyta ant pakelio. 

Patiekalui reikės:
  • 500g vištienos filė (pats tas pavalgyti 2 asmenims);
  • 200ml grietinėlės;
  • pusės "Maggi" mišinuko ir pusės tų produktų, kurie ant jo nurodyti (netraukė idėja gaminti su daug sintetikos turinčiu mišiniu, tad jį dalinau perpus - į pusę mišinio įdėjau to, kas nurodyta ant pakelio: miltų, krakmolo, druskos, ir daaaaug žolelių:)).

Paruošimas:
  • Vištienos filė supjaustyti griežinėliais ar juostelėmis, ne per storai;
  • suberti į keptuvę su vandeniu ir pavirti, kol mėsa tolygiai pabals, kažkur 5-7 minutes;
  • nupylus vandens perteklių, įpilti lašą aliejaus ir kepti ~20min, kol mėsa švelniai apskrus;
  • pusę pakelio ir savo turinio sumaišyti su 200ml grietinėlės (jeigu norite, kad padažas būtų skystesnis, įpilkite 200ml vandens, aš pyliau ~50-100ml) ir mišinį supilkite į keptuvę, išmaišykite, kad pasiskirstytų tolygiai;
  • kepkite ant silpnos ugnies dar maždaug 5min, kartais pamaišykite, kad neprisviltų.

Patiekite su ryžiais (puikus garnyras vištienai) ir daržovėmis (pomidorai puikus pasirinkimas).





2013 m. sausio 10 d., ketvirtadienis

Itališki virtinukai su bazilikų padažu


Startuoja antrasis mano blogas :)) Šis, taip pat kūrybai, tačiau kitokiai - daugiau fiziniam penui, bet gera "paskanauti" ir akims:))

Pradedam nuo italų virtuvės - turbūt pačios žinomiausios ir skaniausios pasaulyje! Visas Apeninų pusiasalis turi kažką tokio - ta atmosfera, klimatas, kalnai, žmonės ir, svarbiausia virtuvė bei dėmesys jai.

Šiandien pasidalinsiu išbandytu ir puikiai pavykusiu patiekalu: Itališki virtinukai su bazilikų padažu.

Patiekalui reikės: 

  • 2 pakelių varškės (aš naudojau ne itin riebią - 9%; jos kiekis priklauso nuo valgančiųjų skaičiaus - valgėme tryse, nors receptas 4 asmenims; vienam ar dviems užtektų ir 1 pakelio, atitinkamai per pusę reiktų naudoti ir kitų produktų);
  • 100g tarkuoto sūrio "Džiugas" (naudojau jį, bet neabejoju, kad tiktų bet kuris kitas kietasis sūris);
  • 125g sviesto (rieboka - 82%, tačiau valgant visai nesijaučia, o ir naudojama tik padažui, aš dėjau mažiau nei 125g, priklauso nuo skonio, kokio ir kiek norite padažo - tirštesnio ir ar daugiau);
  • 15g bazilikų lapelių (į svorį visiškai nekreipiau dėmesio ir plėšiau lapelius pagal skonį - kuo daugiau, tuo skaniau!).

Papildomi produktai:

  • maždaug 200g miltų;
  • 1 kiaušinis;
  • žiupsnis druskos;
  • pagal skonį - malti pipirai (nedėjau);
  • pagal skonį - susmulkinta citrinos žievelė (nedėjau);
  • padažui - viena ar kelios susmulkintos česnako skiltelės.

Paruošimas:

Varškę pertrinkite, įmaišykite šiek tiek miltų, kad virtinukai būtų tvirtesni, sudėkite sūrį, įmuškite kiaušinį, įdėkite druską, taip pat, jei naudojate - pipirus ir citrinos žievelę. Viską sumaišykite, iškočiokite ir padarykite virtinukus - supjaustykite juos apie 2,5 cm ilgio, juos per vidurį paspauskite šakute (tik ne per stipriai - gausis košiukai, ne virtinukai). Palaikykite šaltai dar 30 min. Tuomet sumeskite į verdantį vandenį ir pavirkite apie 5 min., kol iškils.
Padažas:
Susmulkintas česnako skilteles pakepinkite su sviestu, įmeskite nuplautus baziliko lapelius, šiek tiek druskos.

Skanaus!

gaminti - tai menas!

"visada eksperimentuok!" - šūkis, be kurio aš neinu į virtuvę. tai mano moto, gaminant bet kokį patiekalą - ar jau seniai išbandytą ir pamėgtą ar tik atrastą. derinu, vertinu, ragauju, siūlau kitiems, susimaunu, ir bandau toliau, - tai vienintelis būdas atrasti patiekalo aukso viduriuką!
o kai bandai ir ieškai - kuri. nuolat rutulioji kūrybos procesą, neužsistovi. o tai svarbiausia!