2013 m. liepos 14 d., sekmadienis

Šokoladiniai keksiukai

Grįžau po nemenko laiko tarpo - buvau apleidus blogą, bet tikrai ne kulinariją! Šįkart, specialu prašymu - konditerinis gaminys - patys skaniausi, paprasčiau, bet tikrai ne prasčiausi šokoladiniai keksiukai! Tiks bet kokia proga: šeimai, draugams, gimtadieniui, ar tuomet, kai liūdna ir norisi kažko saldaus.

Patiekalui reikės:

  • 200g juodojo šokolado;
  • 200g sviesto;
  • 200g rudojo cukraus (būtent šio komponento man ir trūko, bet naudojau baltąjį cukrų - skonis tikrai nenukentėjo);
  • 4 kiaušinių;
  • 4 kiaušinio trynių;
  • 200g miltų.

Paruošimas:
  • labai gerai išplakti kiaušinius ir trynius su cukrumi;
  • į gautą masę įsijokite miltus (tą padarysi labai paprastai naudodami paprastą sietelį), tuomet išplakite dar sykį;
  • ištirpinkite šokoladą su sviestu, idealiausias variantas - vadinamoje "garų vonelėje" - ant viryklės uždėkite puodą su vandeniu, o ant jo viršaus uždėkite, geriausia, metalinį dubenėlį, į kurį sudėkite sviestą ir šokoladą - taip jie visiškai ištirps ir neprisvils;
  • jau ištirpusius sviestą ir šokoladą įmaišykite į kiaušinių masę;
  • gautą tešlą supilstykite į kepimo formeles (nesvarbu, jos popierinės, silikoninės, ar atskira skarda), po maždaug 2/3 visos formelės, nes keksiukai kepdami pakils, bet labai nedaug;
  • kepkite apie 15min 200C orkaitėje, arba tiesiog kol viršus gražiai apkeps ir į jų vidų įkištas dantų krapštukas neaplips tešla;
  • iškeptus keksiukus (jeigu turite kantrybės laukti, kol atvės) iškratykite iš formelių ir apibarstykite cukraus pudra.