Patiekalui reikės:
- 200g juodojo šokolado;
- 200g sviesto;
- 200g rudojo cukraus (būtent šio komponento man ir trūko, bet naudojau baltąjį cukrų - skonis tikrai nenukentėjo);
- 4 kiaušinių;
- 4 kiaušinio trynių;
- 200g miltų.
- labai gerai išplakti kiaušinius ir trynius su cukrumi;
- į gautą masę įsijokite miltus (tą padarysi labai paprastai naudodami paprastą sietelį), tuomet išplakite dar sykį;
- ištirpinkite šokoladą su sviestu, idealiausias variantas - vadinamoje "garų vonelėje" - ant viryklės uždėkite puodą su vandeniu, o ant jo viršaus uždėkite, geriausia, metalinį dubenėlį, į kurį sudėkite sviestą ir šokoladą - taip jie visiškai ištirps ir neprisvils;
- jau ištirpusius sviestą ir šokoladą įmaišykite į kiaušinių masę;
- gautą tešlą supilstykite į kepimo formeles (nesvarbu, jos popierinės, silikoninės, ar atskira skarda), po maždaug 2/3 visos formelės, nes keksiukai kepdami pakils, bet labai nedaug;
- kepkite apie 15min 200C orkaitėje, arba tiesiog kol viršus gražiai apkeps ir į jų vidų įkištas dantų krapštukas neaplips tešla;
- iškeptus keksiukus (jeigu turite kantrybės laukti, kol atvės) iškratykite iš formelių ir apibarstykite cukraus pudra.