2013 m. kovo 30 d., šeštadienis

Bulvių traškučiai

Atsirado šviežių bulvių! Tik gaila, kad jos nei lietuviškos, nei labai sveikos ir skanios. :D Kol kenčiam ir laukiam mažų bulvyčių iki birželio, tol galim kažką pasigamint ir iš senojo derliaus! Itin paprastas, bet skanus užkandis, kuris neleis gurgi pilvams Velykų išvakarėse :))

Patiekalui reikės:

  • bulvių (kokių tik norit dydžio ir keik tik pajėgsite suvalgyti:));
  • prieskonių (galima įvairių, įmantrių bulvėms, arba paprasčiausios druskos, pipirų; aš užbėriau šiek tiek saldžiosios paprikos).
Paruošimas:
  • nuskusti, nuplauti bulves, supjaustyti plonais griežinėliais ir dar kartą nuplauti šaltu vandeniu ir nusausinti;
  • į kepimo skardą įtiesti foliją, ją ištepti aliejumi;
  • sudėti atskirai bulvių griežinėlius, juos ištepti aliejumi, užberti prieskonius;
  • įkaitinti orkaitę iki 190C, pašauti skardą su bulvėmis ir kepti 20-30min.,kol jos gražiai apskrus.





2013 m. kovo 1 d., penktadienis

Makaronai su džiovintais pomidorais ir kumpiu

Naujas mano atradimas - džiovinti pomidorai! Skonis super, net nebūčiau pagalvojusi, koks tai delikatesas:)) bet dabar jau tvirtai žinau, jog jie turės savo vietą mano virtuvės spintelėse:)
Šis patiekalas labai šauniai pakeičia įprastąjį "makaronai su dešrelėmis/faršu" variantą, o pomidorai suteikia egzotikos.

Patiekalui reikės:

  • makaronų (forma ir kiekis visiškai nesvarbūs; į kiekį atsižvelgti priklausomai nuo valgytojų skaičiaus);
  • 100g džiovintų pomidorų (jeigu labai patinka - galima ir daugiau:);
  • 2 česnako skiltelės;
  • 200g kumpio;
  • druska, pipirai;
  • šiek tiek baziliko ir petražolių;
  • alyvuogių aliejaus.
Paruošimas:
  • česnaką supjaustyti griežinėliais;
  • kumpį ir pomidorus supjaustyti išilgai;
  • išvirti makaronus;
  • į keptuvę įpilti alyvuogių aliejaus, pomidorus, kumpį ir česnakus, šiek tiek apkepti;
  • suberti makaronus, viską pakepti dar 2-3min ar vidutinės ugnies;
  • užberti druską ir pipirus, bei petražoles su bazilikais.
Pateikti su trupučiu parmezano ant viršaus.

Sūrio sausainukai

Po pertraukėlės grįžtu su dar vienu skanėstu, gimusiu mano virtuvėje, šįkart tai - paprastai paruošiami, bet tikrai ne prasto skonio sausainukai! Spėju, jog dauguma jūsų, pamatę žodį "sausainiai" pagalvojate, jog gamybos procesas bus ilgas, reikės daug miltų, kiaušinių ir panašiai, tačiau skubu jus nudžiuginti (o gal ir nuvilti) - šiam užkandžiui nereikia absoliučiai nieko, tik sūrio! Man ir pačiai keista buvo: kaip gi sūris laikysis, sukibs į apvalią (ar bent jau panašią į tokią) formą; bet dėl to didelių problemų nekilo, man pačiai šis receptas buvo tikra šviežiena!

Patiekalui reikės:

  • 100g parmezano sūrio (aš naudojau "Džiugą", mm);
  • pagardinimui - žiupsnelis kmynų ar rozmarinų.

Paruošimas:
  • mažas sūrio krūveles išdėlioti skardoje, suformuoti apskritimukus, šiek tiek suploti;
  • užbarstyti kmynus ar rozmarinus;
  • kepti 200C orkaitėje, kol parus(ne tik kol išsilydys!)

Sakiau, kad LABAI paprasta..:))
Tačiau ir LABAI skanu!